Gmina Czernichów nie dostanie ponad 8 mln zł dotacji na modernizację oczyszczalni w Przegini Duchownej

Dokumentacja wniosku gminy Czernichów o dotację do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację oczyszczalni ścieków w Przegini Duchownej przyprawia o zawrót głowy z powodu liczby i wagi uchybień wytkniętych wnioskodawcy, czyli gminie Czernichów, reprezentowanej przez jej wójta Szymona Łytka.

Z tego powodu gmina straciła szansę na ponad 8 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który ze względu na rażące błędy formalne odrzucił gminy wniosek datowany na 23 lutego 2017 roku o dotację na modernizację oczyszczalni ścieków w Przegini Duchownej .

Przedstawiamy pełną dokumentację dotyczącą odrzucenia wniosku o dotację:

Pismo NFOŚiGW z dnia 2.06.2017 o odrzuceniu wniosku gminy Czernichów o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Oczysczalnia-odwołanie-1

2. Protest wójta gminy Czernichów Szymona Łytka z dnia 22.06.2017 dotyczący odrzucenia wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów” .

Oczysczalnia-odwołanie-2

3. Pismo NFOŚiGW z dnia 5.07.2017 w sprawie umocowania osoby podpisującej protest przeciwko odrzuceniu wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów”.

4. Pismo Szymona Łytka z 13.07.2017 w sprawie umocowania osoby podpisującej protest przeciwko odrzuceniu wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów”.

Oczysczalnia-odwołanie-3

5. Pismo NFOŚiGW z dnia 28.07.2017 informujące o nieuwzględnieniu protestu wójta Szymona Łytka w sprawie odrzucenia wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów” oraz przekazaniu protestu do rozpatrzenia przez Ministerstwo Ochrony Środowiska.

Oczysczalnia-odwołanie-4

6. Pismo Ministra Środowiska z dnia 29.08.2017 w sprawie przedłużenia terminu do rozpatrzenia protestu przeciwko negatywnej ocenie wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów”.

Oczysczalnia-odwołanie-5

7. Pismo Ministra Środowiska z dnia 7.09.2017 – Rozstrzygnięcie w przedmiocie protestu od wyniku oceny formalnej wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia “Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w aglomeracji Czernichów” .

Oczysczalnia-odwołanie-6

Author: WgCZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 2