Fotografia Wisławy Szymborskiej przy tablicy drogowej z nazwą Zagacia

Po informacji, jaką zamieściliśmy wczoraj (6 lutego 2019), nasza redakcja otrzymała z Fundacji Wisławy Szymborskiej w Krakowie skan zdjęcia przedstawiającego noblistkę stojącą przy tablicy drogowej z nazwą “Zagacie”, dumnie dzierżącą w dłoni metalowy słupek, którego zwieńczeniem jest ta właśnie tablica. W latach 90. Szymborska pozowała do kilkunastu fotografii przy przydrożnych tablicach z nazwami miejscowości, które w pewien sposób wydawały się jej zabawne. I tak trafiła do Zagacia (zdjęcie powyżej).

Przypomnieliśmy o tym fakcie, ponieważ trwają ogłoszone przez wójta gminy Czernichów konsultacje projektu planu nadania nazw ulicom w Zagaciu. Dotąd Zagacie ulic nie miało.

Zadaliśmy wczoraj pytanie, czy w tych okolicznościach możliwe jest, aby jedna z ulic Zagacia nosiła nazwisko poetki, która przed laty jakoś tę miejscowość wyróżniła? Zależy to teraz od pełnoletnich mieszkańców posiadających prawo zgłaszania uwag do projektu planu ulic w ich miejscowości. Termin: do 11 lutego 2019.

Wracając do fotografii: nie jest znana data jej wykonania, chociaż widać, że została wykonana w lecie. Ale czy ktoś potrafiłby powiedzieć, w jakim dokładnie miejscu zdjęcie zostało zrobione? Czy ta tablica drogowa stoi tam nadal?

Czekamy na odzew!

Author: WgCZ

2 thoughts on “Fotografia Wisławy Szymborskiej przy tablicy drogowej z nazwą Zagacia

  1. Kiedy nie wiem, ale wydaje mi się, że miejsce jest to pobocze po prawej stronie jadąc od strony Kaszowa, po zjeździe z górki – obecnie chyba jest w tym miejscu oznaczenie terenu zabudowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

93 − 91 =