Triduum Paschalne 2020 – transmisja online na stronie facebooka Wiadomości gminnych CZERNICHOWSKICH z kościoła w Rybnej

Wieczorną mszą św. o godz. 18 w Wielki Czwartek (9 kwietnia 2020) rozpoczęło się tegoroczne Triduum Paschalne w kościele w Rybnej (gmina Czernichów). W nabożeństwie tym w szczególny sposób uczestniczyły Wiadomości gminne CZERNICHOWSKIE, przeprowadzając transmisję online dostępną na stronie WgCZ na facebooku. Skorzystało z niej ok. 140 internautów.

To dowód, że można sobie radzić nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Z powodu epidemii covid 19 w kościele przebywać może jedynie 5 wiernych. W takich niecodziennych warunkach można jednak przenieść uroczystości kościelne do domu, wykorzystując Internet. Kilka osób z Rybnej postanowiło wcielić tę ideę w życie. No i udało się! Transmisja przebiegła bez zakłóceń. Dzięki niej mieszkańcy Rybnej mogli “być” w swoim kościele, by uczestniczyć w Męce i Zmartwychwstaniu Pańskim. Mała rzecz a cieszy. Lepsze to niż lamentowanie z powodu pandemii.

Na stronie WgCZ na facebooku od godz. 18 prowadzona będzie jeszcze transmisja online nabożeństw Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty dostępna na kilku stronach facebooka: >> Wiadomości gminne CZERNICHOWSKIE<< >>Władysław Tyrański – były kandydat na radnego gminy Czernichów<< >>Grupa Czernichowska PiS<<. Zapraszamy.

Za pomoc i wsparcie w realizacji transmisji dziękuję mieszkańcom Rybnej (wymieniam alfabetycznie): Danucie Filipowicz (portal Rybna w Małopolsce), Januszowi Kapuście Jackowi Skórze oraz Januszowi Starowiczowi z Rusocic.

Władysław Tyrański, red. nacz. Wiadomości gminne CZERNICHOWSKIE

Author: WgCZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 10 = 13