Gmina daje odpór WgCz: „lepsza demokracja” lepsza niż „mini demokracja na dole”

Portal informacyjny Czernichów24.pl, którego właścicielem jest gmina Czernichów, a nadzorującym wójt tejże gminy Szymon Łytek, „poinformował” swoich czytelników o dwóch artykułach, jakie ukazały się ostatnio na stronie internetowej Wiadomości gminnych Czernichowskich. Napisałem w cudzysłowie poinformował – ponieważ to nie informacja, ale jakby informacja. Otóż, jej autor (anonim) tak mówi o tekście ze strony WgCz: >>Umieszczony w przestrzeni internetowej długi artykuł pt. „Komu potrzebny jest sołtys?”<<. To naprawdę piękne.

Zaś drugi tekst ze strony WgCz, z którym portal polemizuje, to: >>Artykuł o rozpoczęciu procesu radnego Roberta J., o którym poinformował jeden z mieszkańców<<. Jakże mi się i to podoba, a nawet wyciska łezkę w oku na wspomnienie czasów, kiedy socjalistyczna propaganda realizowała dogmat, że o czym nie powie, tego nie ma. W Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nie było na przykład strajków, a jedynie „przerwy w pracy”, o których tak właśnie „informowała” Trybuna Ludu, główny organ prasowy ówczesnej władzy. A zatem i teraz nie istnieją Wiadomości gminne Czernichowskie, a publikowane tam artykuły biorą się z „przestrzeni internetowej” albo z „poinformowania przez jednego z mieszkańców”. Cymes!

Konsekwentnie znika też z tak prowadzonej polemiki z WgCz jej przedmiot, czyli treść omawianych tekstów, na którą składają się rzeczowe argumenty odnoszące się do poruszanych spraw. Te argumenty zostały skwitowane przez polemistę uwagami w zasadzie nie na temat. Ciekawych tych uwag odsyłam do obu polemik dostępnych niżej.

Zwrócę jedynie uwagę na stwierdzenie zamieszczone w jednej z nich, ponieważ dobrze obrazuje ono anachroniczną mentalność gminnej władzy. Mój krytyk stwierdza, że lepsza demokracja to nie „mini demokracja na dole, niekoniecznie do końca spójna z działaniami wybranego przez mieszkańców samorządu”. Dlaczego? Bo spójna z tymi działaniami może być tylko „demokracja od góry”, dokładnie jak kiedyś szerzona również od góry „demokracja socjalistyczna”. Od dołu narodziła się „Solidarność”. Władysław Tyrański

Czernichów24.pl: Sołectwo – jednostka pomocnicza

Sołtys-Posted-on-22-maja-2019-by-czernichow24

Czernichów24.pl: Murem za Jarosem

Jaros-Posted-on-23-maja-2019-by-czernichow24

Author: WgCZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 + = 31