Triduum Paschalne 2020 – WIELKI PIĄTEK – transmisja online na stronie facebooka Wiadomości gminnych CZERNICHOWSKICH z kościoła w Rybnej

W wieczornej mszy św. o godz. 18 w Wielki Piątek (10 kwietna), w drugi dzień Triduum Paschalnego 2020, liczni wierni uczestniczyli za pośrednictwem Wiadomości gminnych CZERNICHOWSKICH, które przeprowadziły transmisję online z kościoła z Rybnej (gmina Czernichów) dostępną na stronie WgCZ na facebooku. Skorzystało z niej ok. 200 internautów (urządzenia odbiorcze).

Transmisja tak jak i wczoraj przebiegła bez zakłóceń. Mieszkańcy Rybnej znów mogli „być” w swoim kościele, by uczestniczyć w Męce Pańskiej. W homilii wygłoszonej podczas mszy nie obyło się bez nawiązań do obecnej pandemii z jej poważnymi skutkami społecznymi. Krzyż Chrystusowy w Wielki Piątek – powiedział kapłan – był krzyżem hańby, by stać się krzyżem chwały w Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Podobna przemiana dotknąć może i nas żyjących dzisiaj w strachu o życie swoje i życie swoich najbliższych z powodu szerzącej się epidemii. Potrzeba do tego wiary, miłości wzajemnej oraz poczucia więzi z innymi, o którą dzisiaj musimy zabiegać szczególnie.

Jutro na stronie WgCZ na facebooku od godz. 18 prowadzona będzie kolejna transmisja online z kościoła w Rybnej nabożeństwa Wielkiej Soboty, dostępna na kilku stronach facebooka: >> Wiadomości gminne CZERNICHOWSKIE<< >>Władysław Tyrański – były kandydat na radnego gminy Czernichów<< >>Grupa Czernichowska PiS<<. Zapraszamy.

Władysław Tyrański, red. nacz. Wiadomości gminne CZERNICHOWSKIE

Author: WgCZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1