Spotkanie wyborców z Władysławem Tyrańskim, kandydatem na radnego gminy Czernichów!

W poświąteczny wtorek (2 kwietnia 2024) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnej (ul. Aleksandry Polańskiej 2 – mała sala na piętrze) o godz. 18 odbędzie się spotkanie przedwyborcze z kandydatem na radnego gminy Czernichów – Władysławem Tyrańskim. Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Chodzi o przedstawienie kandydatowi oczekiwań wyborców wobec rady gminy w nowej kadencji.

Przypomnę, że w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 wybranych zostanie 15 radnych gminnych oraz wójt – do wyborów stanie troje kandydatów, wśród nich obecny wójt (od 2020) Danuta Filipowicz. Radni kontrolują na bieżąco działania wójta, mają też decydujący głos w przyjęciu corocznego budżetu gminy. Kontrolują w ten sposób nie tylko planowane wydatki budżetu, ale też zadłużenie gminy i jego koszty.

Obecna, ponad 5-letnia kadencja rady, stwarza okazję do szerszej oceny dokonań gminy. W tym bilansie są dwie znaczące pozycje: zmodernizowanie oczyszczalni ścieków w Przegini Duchownej oraz zbudowanie tzw. obwodnicy Rybnej. Ale z drugiej strony mieszkańcom doskwierają ciągle „bolączki dnia codziennego”, wśród nich przede wszystkim gminne drogi, wodociągi, kanalizacja, gazyfikacja.

Chodzi też o zastanowienie się, czy gminie Czernichów nie potrzeba jakiegoś – jak to się mówiło w czasach PRL-u – perspektywicznego celu. Moim pomysłem jest „mieszkalnictwo” rozumienie nie tylko jako reakcja na codzienne narzekania mieszkańców, ale inicjowanie wszelkiego rodzaju działań służących dobremu zamieszkiwaniu w naszej gminie. Dlatego przystąpiłem do wyborów na radnego z hasłem: Chcę mieszkać w naszej gminie wygodnie, zdrowo i bezpiecznie. Czy tego samego oczekują wyborcy z Rybnej?

Dowiemy się na spotkaniu, na które serdecznie zapraszam.

Władysław Tyrański

Tyranski_Ulotka_wyborcza_2024_KOR14

Author: WgCZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 54 = 59